Tři zaručené tipy jak zabavit děti během cesty na dovolenou

cestování s dětmi

Léto se nese ve znamení výletů, a hlavně dlouho očekávané rodinné dovolené. Pokud se chystáte vyrazit k moři nebo na druhý konec republiky, určitě budete řešit otázku, jak zabavit děti během cesty. Připravili jsme pro vás 3 hry, které tento problém vyřeší!

Zdlouhavé cestování s sebou přináší často opakující se dotazy: „Mami, kdy už tam budem? Tati, jak je to ještě daleko?“. Děti se v autě zkrátka nudí. Zkuste zaměstnat jejich hlavičky třeba hrou Uhádni, na co myslím, speciálním pexesem, nebo je nechte pracovat s kreativní mapou pro děti.

Uhádni, na co myslím

Tuto hru jste určitě hráli jako malí. Nejprve zvolte téma podle toho, jak staré máte děti. Vybírat můžete třeba z pohádkových postav, zvířátek, písniček, filmů a mnoha dalších. Na otázky odpovídejte pouze „ano“ a „ne“. Tato hra je velmi oblíbená, protože podněcuje dětskou zvědavost, paměť, představivost a touhu uhádnout: „Co si ta ségra nebo táta myslí?“. Vězte, že s touto hrou máte o zábavu postaráno na dlouhý čas.

Nemáš děravou paměť?

Pexeso patří mezi nejoblíbenější dětské hry, a navíc pozitivně rozvíjí dětské soustředění a paměť. A ta rivalita, která mezi dětmi vzniká! Můžete si být jisti, že určitě nezůstane jen u jednoho kola. Obrázky pexesa můžou být klučičí, holčičí nebo neutrální, jako jsou třeba zvířátka. Vybírat můžete z nejrůznějších variant. Vaše děti si stoprocentně zamilují například pexeso, které najdou v čokoládě Carla Doprava. Za každý nalezený pár obrázků, si budou totiž moci vzít jednu čokoládičku.

Kreativní mapa výletu

Podle originální mapy výletu vaše dítko nejlépe pozná, jak daleko jste od cíle. Mapu si můžete buď vlastnoručně namalovat nebo si ji stáhnout z internetu a vyznačit do ní zastávky a zajímavá místa, kterými budete projíždět. Určitě nezapomeňte vyznačit START a CÍL. Váš mrňous si může jednotlivé cíle odškrtávat, vybarvovat nebo je doplňovat pěknými samolepkami. Mapa vám navíc zůstane jako památka na letošní prázdniny, kterou můžete přidat do fotoalba. Uvidíte, že jednou se nad ní společně zasmějete.

Užijte si pohodové cestování plné her a dětských úsměvů.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *