Látkové pleny mají své výhody

látkové pleny

Narození miminka vyžaduje značné finanční náklady na potřebnou výbavu. Někde ušetříte, stačí vše dobře promyslet. Než malý človíček usedne na nočník, neobejdete se bez plínek. Říkáte si, že pleny z látky patří do minulosti? Naopak. V moderním provedení mají řadu výhod.

Děti v suchu a pohodlí

Každý novodobý rodič nemohl přehlédnout papírové pleny v obchodech. Ano, jde o velmi pohodlné řešení: koupíte, použijete, vyhodíte. Žádné další starosti. Berete však v úvahu, že neobsahují pouze papír, ale také jiné chemické látky? Dětská kůže denně riskuje vniknutí chemikálií do těla. K dalším nedokonalostem patří nadměrné zahřívání pohlavních orgánů. Chlapci potřebují zdravé prostředí hlavně pro vývoj varlat, aby nedošlo v dospělosti k neplodnosti. U dívek vznikají například srůsty poševního vchodu. Látkové pleny nemají podobné problémy.

Nižší výdaje, větší pohodlí

V porovnání s jednorázovými plínkami skutečně hodně ušetříte. Zároveň se stanete ohleduplnějšími k přírodě, jde o ekologičtější řešení. Moderní látkové plenky se vyrábějí z vylepšených materiálů, pohodlně se nosí a každý dotek působí velmi příjemně. Zapomeňte na jejich žehlení – nepotřebují to. Dokonce neztratíte jejich udržováním mnoho času, postačí okolo dvou hodin za týden. Látkovky umožňují široké balení dítěte, což obstará vyhovující podmínky správné fixace potřebné ke zdravému vývoji kyčlí. Prodyšnost a zachování optimální teploty předchází vzniku opruzenin, kožních plísní a jiných potíží. Přebalování netrvá dlouho. Dokonce nejde o žádnou náročnou činnost, protože tvar a zapínání se podobá jednorázovým. Nechybí veselé motivy, mnoho barev, tvarů a různých materiálů.

Dnes nemusíte řešit problémy s nákupem různých druhů, jednoduše vyberete nejideálnější pro vaše dítka na Látkovépleny.cz – od čtvercových, separačních, all-in-one, kapsových až po velké sady plen.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *