Softshell – materiál jako stvořený pro děti

dětské oblečení

Za softshellové označujeme materiály, které jsou vícevrstvé a funkční – právě proto jsou tolik oblíbené ve světě sportu. Ne nutně je ale využívají pouze profi-sportovci. Softshell si doslova zamilovaly také maminky coby ideální materiál na dětské venkovní pobíhání. Jak už název napovídá, jedná se totiž o materiál měkký (soft) a v druhé vrstvě odolný jako schránka (shell). Zatímco povrch je díky polyuretanovému filmu vodoodpudivý a dešťové kapky po něm stékají, vnitřní fleece zahřeje. Přívlastky, které softshell charakterizují, jsou tedy mechanická odolnost, kvalitní tepelná izolace, nepromokavost, větruvzdornost a současně prodyšnost.

Softshell je nedílnou součástí správného vrstvení oblečení. Díky svojí dvojí vrstvě různě funkčních materiálů totiž skvěle plní roli druhou, izolační, i třetí, tj. ochranné vrstvy.  Oceníte jej zejména v chladnějším počasí, nebo v počasí aprílovém, kdy se teploty často mění. Vedle toho flísová mikina zahřeje, není však odolná vůči dešti a může navlhnout. Proto dětské mikiny vybírejte ke konkrétním příležitostem a aktivitám.

Správná údržba

Dětské softshellové bundy ze stejnojmenného materiálu řadíme mezi funkční kousky. Materiál bychom měli tedy prát ve speciálním pracím prostředku a vyhnout se běžným pracím práškům, jež by mohly jeho vlastnosti ohrozit. Po vyprání je velmi vhodné oblečení naimpregnovat některým z produktů přímo určených pro softshell.

Zůstaneme-li u péče, vše platí o to víc, pokud jde o oblékání dětí. Ty přeci jen nejsou uvědomělé jako my dospělí a nevyhnou se ani blátu ani kaluži. V softshellové verzi jsou pro ně k dostání jak veselé barevné bundy, tak velmi praktické svrchní kalhoty, pod něž stačí obléct lehké punčochy, popřípadě legíny. Díky tomu, že softshell zajistí jak druhou, tak třetí vrstvu oblečení, nemusíte děti navlékat do několika svršků a ušetříte si tak velké množství času i nervů.

Kde roztomilé oblečky sehnat?

Nechcete-li kupovat zajíce v pytli, obraťte se na zkušené výrobce dětského oblečení. V Česku to může být například Veselá nohavice. Pod touto oblíbenou značkou seženete jak dětské softshellové bundy a dětské softshellové kalhoty, tak i různorodé dětské mikiny, dětská pyžama či evergreeny, jako jsou nákrčníky, šátky na hlavu nebo populární lacláče.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *