Jak vybrat hokejku? Rozhoduje výška

hokejka

Lední hokej patří mezi nejoblíbenější zimní a kolektivní sporty, kdy je důležité pracovat v týmu a zároveň si budovat autoritu. Proto je také právě lední hokej častou volbou rodičů, protože dítě má velmi kvalitní pohyb, trénuje na ledě, posiluje imunitu a učí se být skvělým sportovcem již od útlého věku. Jestliže vaše dítko sotva stojí na obyčejných bruslích na led a zkouší držet hokejku vyrobenou z kusu klacku, dřív nebo později dojdete do stavu, kdy bude nevyhnutelná investice do vysoce kvalitního a funkčního vybavení.

Svěřte se do rukou hokejové legendy

Světový lídr sportovního náčiní Bauer je neodmyslitelně spojen s bruslemi a jejich postupným vývojem. Značka Bauer se soustředí na kompletní zajištění hráčů i brankáře a nabízí mimo zimní výbavu na led také vysoce propracované kolečkové brusle a textil z předních funkčních materiálů.  Nejen u hokeje je totiž klíčové udržet hráče v prodyšném oblečení a správně vrstvit. Stejně tak hraje důležitou roli ochrana před nájezdy a samotným pukem. Máte doma pro svého malého hokejistu brusle, ale stále jste nenašli tu pravou hokejku? Poradíme vám s výběrem. U nejmenších hráčů vždy volte nejměkčí provedení hokejky, přičemž s přibývajícím věkem a zkušenostmi volte tvrdší modelové řešení. Obecně platí, že od příliš měkké hokejky odskakují puky a stejně tak velmi tvrdá hokejka znamená bolavé ruce. Hokejky se dají také zkracovat, což zvyšuje jejich tvrdost.

S cenou podle možností

Hokejky vybírejte předně podle výšky. Ideální délka hokejky by měla být po bradu v případě, že jste obuti do bruslí, jestliže jste bez bot, pak by měla dosahovat do úrovně nosu. Pokud vám ale padne do ruky příliš dlouhá, eventuálně kratší hokejka, i ta se dá buďto krátit nebo prodloužit praktickým nástavcem. Pro začínající a malé hráče jsou hokejky úzké, pro starší hráče pak širší. Bauer se specializuje na hokejky pro pravý i levý úchop. A cena? Záleží pouze na vás, díky širokému výběru si určitě najdete cenově vyhovující variantu, se kterou ještě odehrajete spoustu úspěšných gólů.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *