Jak vybrat hokejku? Rozhoduje výška

hokejka

Lední hokej patří mezi nejoblíbenější zimní a kolektivní sporty, kdy je důležité pracovat v týmu a zároveň si budovat autoritu. Proto je také právě lední hokej častou volbou rodičů, protože dítě má velmi kvalitní pohyb, trénuje na ledě, posiluje imunitu a učí se být skvělým sportovcem již od útlého věku. Jestliže vaše dítko sotva stojí na obyčejných bruslích na led a zkouší držet hokejku vyrobenou z kusu klacku, dřív nebo později dojdete do stavu, kdy bude nevyhnutelná investice do vysoce kvalitního a funkčního vybavení.

Svěřte se do rukou hokejové legendy

Světový lídr sportovního náčiní Bauer je neodmyslitelně spojen s bruslemi a jejich postupným vývojem. Značka Bauer se soustředí na kompletní zajištění hráčů i brankáře a nabízí mimo zimní výbavu na led také vysoce propracované kolečkové brusle a textil z předních funkčních materiálů.  Nejen u hokeje je totiž klíčové udržet hráče v prodyšném oblečení a správně vrstvit. Stejně tak hraje důležitou roli ochrana před nájezdy a samotným pukem. Máte doma pro svého malého hokejistu brusle, ale stále jste nenašli tu pravou hokejku? Poradíme vám s výběrem. U nejmenších hráčů vždy volte nejměkčí provedení hokejky, přičemž s přibývajícím věkem a zkušenostmi volte tvrdší modelové řešení. Obecně platí, že od příliš měkké hokejky odskakují puky a stejně tak velmi tvrdá hokejka znamená bolavé ruce. Hokejky se dají také zkracovat, což zvyšuje jejich tvrdost.

S cenou podle možností

Hokejky vybírejte předně podle výšky. Ideální délka hokejky by měla být po bradu v případě, že jste obuti do bruslí, jestliže jste bez bot, pak by měla dosahovat do úrovně nosu. Pokud vám ale padne do ruky příliš dlouhá, eventuálně kratší hokejka, i ta se dá buďto krátit nebo prodloužit praktickým nástavcem. Pro začínající a malé hráče jsou hokejky úzké, pro starší hráče pak širší. Bauer se specializuje na hokejky pro pravý i levý úchop. A cena? Záleží pouze na vás, díky širokému výběru si určitě najdete cenově vyhovující variantu, se kterou ještě odehrajete spoustu úspěšných gólů.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *