Dětský domeček, zábavné útočiště pro vaše děti

dětské domečky

Pokud máte malé děti, určitě nám dáte za pravdu, že jsou schopny plné nadšení postavit bunkr snad ze všeho, co se jim dostane pod ruku. Židle, deky, kolíčky na prádlo a stejně tak visící závěsy – to všechno pro ně představuje potenciální materiál, jenž se dá na stavbu domečku použít. Menší radost pak projevují maminky a tatínkové, kterým tyto tajné skrýše v interiéru překážejí a vnímají je spíše jako nepořádek. Není divu – on to vlastně nepořádek je, jen dětská optika je zcela jiná než ta naše.

Pro děti takový bunkr představuje kromě dobrodružného prostoru pro hru i jakési soukromé útočiště. Děti pravděpodobně nejsou schopny tyto pocity rodičům popsat, ovšem podle psychologů může být dětská skrýš místem, na němž se cítí bezpečně a které představuje jejich vlastní zázemí. A že vaše ratolesti dětský domeček stále nemají? Možná by bylo dobré jim jej, pro všechny důvody zmiňované výše, pořídit.

Domů, nebo ven?

Pokud bydlíte v panelovém bytě a nevlastníte zahradu, není moc nad čím přemýšlet – určitě sáhnete po domečku interiérovém. Pokud zahradu či dvorek máte, přikláněli bychom se k venkovní variantě. Ta děti nejen více baví, ale především je pro ně důvodem vyběhnout ven. To je v dnešní době mobilních aplikací a počítačových her snad ten největší benefit. Rozhodnete-li se tedy pro venkovní domeček, volte materiály, jež odolají změně teplot i povětrnostním vlivům. Do stavby se můžete pustit sami, nebo se můžete obrátit na odborníky dodávající dětské domečky již smontované.

Dětská hřiště a skluzavky

Rozměry se odvíjí od věku dítěte i od toho, kde bude domek umístěn. Dětské hřiště vám poskytne větší prostor než například malý plácek za domem. Domek by měl být dostatečně vysoký, aby se v něm nikdo nemusel krčit. Zvolíte-li větší alternativu, může dobře posloužit i jako „sklad“ pro dětské hračky, míče či koloběžky, stejně tak i pro vaše zahradnické nářadí.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *