Olivový olej, který je na míru připravený pro mlsné dětské jazýčky?

jak vybrat dobrý olivový olej

Některé děti nechají jídlo na talíři, ale sladkým se chtějí ládovat pořád. Důležitý je dohled rodičů a vlastní příklad, aby si dítě odnášelo správné stravovací návyky z rodiny. O tom, že je prémiový olivový olej pro děti skutečným přínosem, se nemusíme přít – je to zkrátka mnohokrát potvrzená pravda, kterou si můžete sami doma jednoduše vyzkoušet. Připravit menu s porcí olivového oleje, jež dětem zachutná na jedničku s hvězdičkou, je výborný nápad nejen pro letní měsíce, kdy jsou všichni doma nebo na prázdninách a nevíte, co každý den vařit…

Podle čeho bychom měli vybírat olivový olej?

Základní otázka je zcela nasnadě. Každý, kdo se někdy zabýval zdravou výživou, dobře ví, že není olivový olej jako olivový olej a že na trhu může být připravena spousta „nástrah“. Takže, ruku na srdce, jak vybrat dobrý olivový olej? Napovědět může už etiketa, důležitá je ale také pověst výrobce. Pro použití v teplé kuchyni by měl být olej filtrovaný a jedním z důležitých ukazatelů je nízká acidita. Ta nesmí u extra panenských olivových olejů překročit 0,8 %, ale opravdu dobré olivové oleje se pohybují v rozmezí 0,1 – 0,2 %. Nejen acidita je důležitá, u olivových olejů se posuzuje i vůně a chuť. Aroma musí být svěží a připomínat rajčata, zelená jablka, čekanku nebo čerstvě posečenou trávu. Záleží na konkrétní odrůdě i oblasti, kde olivovníky rostou. Chuť může být jemná a ovocná až po silnou a pikantní, která vás bude pálit na kořenu jazyka.

Casas de Hualdo

Pozor, velmi nízká cena také napovídá! Neměla by být nikdy podezřele nízká, nejen proto, že za takové peníze není možné dodat na trh opravdovou kvalitu. Pokud se práce dělá s láskou a velmi zodpovědně a farmář vyrábí opravdu dobrý olivový olej, nebude nikdy levnější než olej v supermarketu. A kdo patří ke špičkovým výrobcům extra panenského olivového oleje?

Nově na český trh vstoupila značka Casas de Hualdo. Prémiové olivové oleje z této španělské farmy již desetiletí sbírají ocenění na nejprestižnějších světových soutěžích. Široká nabídka jedno druhových olivových olejů i kupáží vám nabídne pestrou paletu chutí a vůní. S tou obsáhnete všechny možné kulinářské speciality od velmi jemných chutí až po chuťově výrazná jídla.

Casitas de Hualdo

Na své si přijdou i mlsné děti, které potěší Casitas de Hualdo. Tato kupáž z několika odrůd oliv je speciálně vyladěná pro dětské chutě. Je potlačena hořkost a pikantnost a převládají ovocné chutě. Tento jemný a voňavý olej je skvělý k zakápnutí zeleninových i ovocných salátů, těstovin nebo kuřecího masa. Kdo chce pro své ratolesti to nejlepší, nebude váhat nad olivovým olejem, co se dá použít do mnoha různých jídel a nikdy nezklame ani malé mlsaly.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *