Šlápněte s dětmi do pedálů

Dětská kola

Již od útlého věku se vyplatí v dětech pěstovat kladný vztah ke sportu. Vaše dítě může mít nadání pro míčové hry či sólo sporty, rozhodně ale nezapomínejte na rozvoj všestranného přístupu k pohybu. Začněte tradičními způsoby, třeba obyčejným odrážedlem, které pro většinu dětí představu hravou formu pohybu. Jakmile dítko z odrážedla vyroste, nabízí se první kolo či koloběžka. Ta slaví obrovský úspěch u všech věkových kategorií a posiluje nejen střed těla, zároveň učí děti pracovat s motorikou a balancem. A nemyslete si, že nástupem dětského kola vše končí. Naopak! Teprve nyní můžete dítě učit disciplíně i soutěživosti. Uvidíte, že každý prcek bude nadšený, když si pořádně šlápne do pedálů a dožene vás na cyklostezce, popřípadě při každém svém výjezdu na kole po stejné trase bude mít vždy lepší čas.

Jak vybrat dětské kolo?

To je skutečně otázka, kterou si pokládá každý zodpovědný rodič. Každý, kdo chce pro své dítě vybrat kolo se všemi benefity a výhodami. Dětská kola totiž nejsou pouze o barvách a dětských motivech. Jde především o správnou velikost sedla a bezpečný úchop řídítek i z pozice sedu. Dětské kolo vybírejte podle velikosti a věku dítěte. Věk sice mnohdy nemusí být zcela rozhodující, neboť některé děti jsou na svůj věk vyšší či naopak drobnější a to pak může vést k nesprávnému výběru dětského kola.

Zkuste své dítko správně změřit. Nejprve jej postavte zády ke zdi a mezi  nohy tak, aby to pro něj bylo maximálně pohodlné, mu mezi nohy vložte knížku. Právě vzdálenost rozkroku od země je jedním z nejdůležitějších parametrů. Neobejdete se též bez výšky dítěte a věku, popřípadě roli může sehrát vzdálenost mezi řídítky a ramenem dítěte při úchopu. U specialistů na dětská kola si můžete vybrat kola z velmi lehkých materiálů a stejně tak oblíbené modely s mnoha funkcemi. Rádi vám poradí s volbou modelu i správnou velikostí a to díky přehledné poradně, kde najdete nejčastější dotazy i online podpoře.

Kola pro juniory

Po dětských kolech přichází další kategorie pro juniory, tedy děti od deseti let. Stejně tak pohodlně online nakoupíte přilby a další příslušenství a máte-li v rodině malé cestovatele, oceníte široký výběr cyklosedaček pro pohodlné cestování s těmi nejmenšími. Kola pro chlapce i dívky v mnoha barvách, velikostech a od předních značek nakupujte z pohodlí domova online na přehledných webových stránkách. Vaše letošní projížďka může být pro potomka odrazovým můstkem, aby si zamiloval pohyb a sport na čerstvém vzduchu. Vyrazte do parku, k vodě nebo jen tak na výlet za zmrzlinou. Uvidíte, že se správně zvoleným kolem to bude nejen radost, ale také bezpečná zábava pro celou rodinu. Kolo je zároveň nezbytný dárek k narozeninám či pod stromeček, bez toho by to dětství jednoduše nebylo ono!

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *