Praktická dopravní výchova pro děti

bezpečnost dětí

Každý den na děti číhá obrovské nebezpečí v podobě úrazu. Také vás sužuje strach, že se vaší malé princezně něco stane nebo máte obavy pouštět syna přes cestu samotného? Rušné ulice a hektická doprava plná nervózních řidičů může mít kritické následky i na chodce. K tomu je potřeba přičíst dětskou nepozornost, nevypočitatelnost a nepředvídatelnost jejich chování. Do cesty může vběhnout zvíře, dítěti se zakutálet balón či malí chodci nemusí odhadnout vzdálenost aut. Vše a mnohem více může mít velmi fatální a bolestné následky. Možná si kladete otázku, zda se tomu dá vůbec nějak předejít?

Děti hledají zkratky

Čím jsou děti starší a samostatnější, začínají mít vlastní názor a tím pádem i hlavu. Proto je důležité jim vštěpovat od počátku bezpečnost dětí. Kromě samotné ochrany dětí je potřeba najít vhodný způsob pro zvýšení rodičovské autority. Tu často děti, nejen v pubertálním věku, doslova ignorují. Mají totiž dojem, že každé rozhodnutí a nařízení je lepší než to přicházející od matky a otce. Možná se také poznáváte v situacích, kdy večer vyhlížíte svého potomka, který se údajně šel učit ke kamarádovi, anebo čekáte, jakou vylomeninu se svou partou provedli tentokrát. Mnohdy totiž samy děti netuší, jak se zachovat v nebezpečných situacích. A vy máte jedinečnou příležitost je náležitě připravit!

Možný problém: absence strachu

Nebezpeční na děti číhá opravdu všude. Bojujete s tím, že vaše dítě nepřechází cestu po vyznačených přechodech, nýbrž v nepřehledných zatáčkách? Máte strach z toho, že se dítě nechá odlákat cizím člověkem nebo bude zkoušet chodit po zábradlí vysokého mostu? Bojujete ve vaší čtvrti s chuligány, již mohou ublížit i vašemu dítku? To všechno jsou otázky, jimiž se mnozí rodiče trápí a doslova trhnou strachy. Existuje jedno řešení, jak dětem ukázat bezpečnou cestu životem. Při ní se naučí správně komunikovat, řešit konflikty a hledat správná řešení. Svěřte se do rukou odborníka s více než třicetiletou praxí a vyzkoušejte ověřený kurz Děti v bezpečí, který najdete na webových stránkách https://martinpalicka.cz/detivbezpeci/.

Jak to celé funguje?

Online kurz je určený všem rodičům. Skládá se ze čtyř hlavních lekcí a nabízí jednu bonusovou. Nejprve se definuje oblast pohybu dětí včetně rizik dané lokality. V dalším modulu se dozvíte, jak s dětmi komunikovat, aby rady ohledně bezpečnosti padly na úrodnou půdu. Tím snížíte riskování dětí a dělání naschválů. Bezpečné chování se řeší v třetí lekci, kdy dostanete rady, jak poznat, správně vyhodnotit a vyhnout se nebezpečí. Rovněž se dozvíte v poslední lekci, koho oslovit v případě nouze, jak předcházet chybám a nezhoršovat situaci ohrožení. Uvidíte, že díky praktickému kurzu budete lépe připraveni a stejně tak vaše děti, které už nerozhází obtěžování ve veřejné dopravě či skupina výrostků.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *