Na dovolenou s dětmi v době pandemie

cestovní pojištění online

Přestože doba, které má nálepku koronavirové epidemie, masovým dovoleným úplně nepřeje, lidé už jsou unavení, otrávení i netrpěliví a chtějí si od stresu všedních dní odpočinout. Nejlepším způsobem, jak „vyvenčit“ mozek, je odjet na pár dní mimo civilizaci. Cestovat lze v rámci Česka i do zahraničí.

I když jsou v Česku oficiálně hotely pro turisty zavřeny, je možné si pronajmout objekt výhradně pro sebe. V tuzemsku se povětšinou jedná o chalupy a chaty, v zahraničí jsou to pak rezidence pavilonových typů. Vyrazit na zimní nebo exotickou dovolenou můžete beze strachu i s dětmi. Stačí míti v kapse kvalitní ERGO pojištění. Pojištění do zahraničí a covid totiž myslí i na situace, které vám mohou v této nelehké době dovolenou zkazit a poškodit vás nejen zdravotně, ale i finančně. 

Co kryje pojistka?

Pojišťovna za vás bude hradit veškeré náklady, které cestovní pojištění pokrývá, a to včetně nákladů za lékařské ošetření spojené s případným onemocněním COVID 19. Prakticky vzato, pokud na dovolené koronavirem onemocníte, pojišťovna se postará nejen o léčebné výlohy, ale i veškeré úkony ze smluvního cestovního pojištění. 

Háček v plnění ale nastává, pokud v zahraničí uvíznete v karanténě a onemocnění se u vás neprokáže. Náklady v souvislosti s karanténou, či jakýmikoliv preventivními opatřeními, která musí pojištěný podstoupit, například v důsledku onemocnění, v souvislosti s odepřením nástupu do dopravního prostředku (z důvodů vykazovaní symptomů onemocnění nebo dle požadavků jakýchkoliv veřejných orgánů a úřadů), nejsou z pojistného plnění proplaceny. 

Pojištění do zahraničí a covid

Co nekryje pojistka?

V případě, že budete muset zůstat v zahraničí déle, než jste plánovali, můžete svou pojišťovnu požádat pouze o automatické prodloužení cestovní pojistky, která se vztahuje například na pojištění odpovědnosti a zavazadel. Nicméně vícenáklady na pobyt, ubytování, stravování, náhradní dopravu a ostatní náklady, vzniklé bezprostředně v souvislosti s prodlouženým pobytem z důvodu karantény, cestovním pojištěním pokryty nejsou. 

Pro cestování s dětmi se tak jako nejvýhodnější jeví krátkodobější turnusové pobyty, na nichž se lidé střídají v předem určených termínech. Zařiďte si cestovní pojištění online a vyvarujte se zbytečných kontaktů s úředníky, delegáty i ostatními dovolenkáři. Dodržujte bezpečnostní i hygienické pokyny a pohodové dovolené už nebude nic bránit.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *