Jak vybírat kojenecké oblečení?

1406945_41687373Už maminky v prvních týdnech těhotenství pokukují po krásných dětských oblečkách ve výlohách obchodů. Dokonce několik roztomilých kousků mají budoucí maminky schované doma. Vybírat dětské oblečení je radost, ale jak vybrat správné kojenecké oblečení? Víte, čím se při výběru oblečků pro své miminko řídit? Na to se podíváme v dnešním článku.

Dupačky, košilky, svetýrky, čepičky – to vše a ještě více se dá dnes pro kojence koupit. Můžete si vybrat kojenecké oblečení z různých barev, střihů, s rozličnými obrázky. Každý si přijde na své. Jaká jsou však kritéria při výběru kojeneckého oblečení?

Výběr vhodného materiálu

V první řadě byste měla myslet na materiál, ze kterého je oblečení vyrobeno. Dětská pokožka je nejen tenčí, ale také citlivější, než je pokožka dospělého člověka. Materiál by tedy neměl kůži zatěžovat, dráždit, chladit, ani elektrizovat. Ideální je kupovat kojenecké oblečení ze stoprocentní bavlny, která saje a dá se snadno udržovat.

Miminka mají citlivou kůži, která je náchylná na ekzémy. Často se u dětí objevují ekzémy, a proto je nezbytné používat i speciální prášek na praní určený přím pro kojenecké oblečení. Nepoužívejte aviváž.

Správná velikost

Kojenecké oblečení by mělo být volné, ale ne příliš. Nemělo by být upnuté. Dětské velikosti začínají na číslech 50 a končí číslem 164. Většinou mezi nimi bývá rozestup 6 cm. Do 4 let života se vaše dítě nedostane nad číslici 110 cm, ale záleží na tom, jak rychle roste. Ideální je, aby dítě mělo oblečení dobře, aby se v něm cítilo pohodlně.

Způsob rozepínání

Důležité pro maminky je, aby věděly, s jakým rozepínáním oblečení koupit. Měla byste přemýšlet prakticky, a to při výběru dupaček, košilek a svetýrků. Děti neustále převlékáte, svlékáte a podobně. Dupačky by měly mít v rozkroku odepínatelnou část, abyste je nemusela při každém přebalování svlékat. Neměla byste kupovat ani kojenecké oblečení, které se obléká přes hlavu.

Začněte kupovat pro svou ratolest krásné kojenecké oblečení ještě dříve, než se narodí. Nejen, že z toho budete mít radost, ale zároveň si vytvoříte zásoby. Nemusíte pak kupovat všechno oblečení najednou.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *