Jak vybrat dětskou postýlku?

967260_86977584Každé novorozeně denně spí až 16 hodin a s rostoucím věkem se tato doba postupně zkracuje. Ale i přesto byste měli věnovat velkou pozornost výběru vhodné postýlky. Dětská postýlka je totiž místo, kde vaše dítě stráví několik hodin denně, nikoliv pouze noc, ale i den. V dnešním článku se proto podíváme, jak takovou postýlku vybrat a na co si dát při jejím výběru pozor.

Vhodný materiál

Při výběru dětské postýlky byste se měli zaměřit na materiál, ze kterého je dětská postýlka vyrobena. Svému dítěti byste měli nabídnout maximální bezpečí, a tak koupit stabilní a pevnou postýlku, která má kvalitní nosnou konstrukci. Dětská postýlka by neměla mít žádné ostré hrany, čímž se zabrání případným dětským úrazům. Nejčastěji se proto volí tvrdé a odolné bukové dřevo, na kterém nevznikají žádné třísky, a tak si vaše ratolest neublíží. Postýlka by měla být natřena nátěrem, který neškodí zdraví dítěte. Takový nátěr by tedy neměl obsahovat olovo, polychlorované bifenyly a další škodlivé látky.

Bezpečnost je důležitá

Vaše miminko by mělo být opravdu v bezpečí. A tak by dětská postýlka měla být konstruována tak, aby se nikde nezaklínila hlavička či končetiny. Svislé prvky by měli být od sebe maximálně 6,5 cm. Dalším prvkem, na který byste měli klást pozornost, je nastavitelná poloha matrace. Ideální je, aby se dala matrace nastavit do tří výškových úrovní. Novorozenec by měl ležet v nejvyšší poloze, ale miminko, které pak už začne sedat či lozit, by mělo být co nejníže položené.

Nezapomínejte na zábranu

Zábrana by měla být posuvná a správně zajištěná. Ovládání zábrany by mělo být také jednoduché a bezpečné, aby si dítě nemohlo ublížit. Větší děti se nechtějí své postýlky vzdávat, ale v noci začínají chodit na toaletu, a tak je dobré mít postýlku, ze které se dají odejmout některé příčky.

Myslete na pohodlí svého dítěte. Dopřejte mu to, co potřebuje. Kupte kvalitní postýlku, ve které se mu bude spát jedna radost, dejte mu vitamíny, které potřebuje, a posilněte jeho imunitu látkou zvanou kolostrum. Udělejte pro své miminko, batole i předškoláka maximum. Děti jsou v životě vždy na prvním místě.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *