Pokud máte malé děti, určitě nám dáte za pravdu, že jsou schopny plné nadšení postavit bunkr snad ze všeho, co se jim dostane pod ruku. Židle, deky, kolíčky na prádlo a stejně tak visící závěsy – to všechno pro ně představuje potenciální materiál, jenž se dá na stavbu domečku použít. Menší radost pak projevují maminky a tatínkové, kterým tyto tajné skrýše v interiéru překážejí a vnímají je spíše jako nepořádek. Není divu – on to vlastně nepořádek je, jen dětská optika je zcela jiná než ta naše.
Pro děti takový bunkr představuje kromě dobrodružného prostoru pro hru i jakési soukromé útočiště. Děti pravděpodobně nejsou schopny tyto pocity rodičům popsat, ovšem podle psychologů může být dětská skrýš místem, na němž se cítí bezpečně a které představuje jejich vlastní zázemí. A že vaše ratolesti dětský domeček stále nemají? Možná by bylo dobré jim jej, pro všechny důvody zmiňované výše, pořídit.
Domů, nebo ven?
Pokud bydlíte v panelovém bytě a nevlastníte zahradu, není moc nad čím přemýšlet – určitě sáhnete po domečku interiérovém. Pokud zahradu či dvorek máte, přikláněli bychom se k venkovní variantě. Ta děti nejen více baví, ale především je pro ně důvodem vyběhnout ven. To je v dnešní době mobilních aplikací a počítačových her snad ten největší benefit. Rozhodnete-li se tedy pro venkovní domeček, volte materiály, jež odolají změně teplot i povětrnostním vlivům. Do stavby se můžete pustit sami, nebo se můžete obrátit na odborníky dodávající dětské domečky již smontované.
Dětská hřiště a skluzavky
Rozměry se odvíjí od věku dítěte i od toho, kde bude domek umístěn. Dětské hřiště vám poskytne větší prostor než například malý plácek za domem. Domek by měl být dostatečně vysoký, aby se v něm nikdo nemusel krčit. Zvolíte-li větší alternativu, může dobře posloužit i jako „sklad“ pro dětské hračky, míče či koloběžky, stejně tak i pro vaše zahradnické nářadí.