Dětské hřiště: Místo, kam se děti těší

dětské hřiště

Když jste s dětmi na rodičovské dovolené, určitě často přemýšlíte, jakou náplň dne jim nabídnete. Vedle pravidelného spánku je to také pobyt venku, který děti milují. Zvláště, když se mohou vyřádit na dětském hřišti. Na co si zde dát největší pozor?

Blaze na dětském hřišti

Pískoviště a dětské hřiště jsou nejčastějšími místy, kam maminky se svými děti v předškolním věku chodí. Kromě toho, že si zde děti pěkně vyhrají nejen samy se sebou, ale i ostatními, tak na své si přijdou i přítomné maminky. Mají totiž možnost si promluvit o svých dětech, setkat se s kamarádkami nebo nové kamarádství navázat. Na pískovišti bývá veselo, někdy až příliš. I když je dětské hřiště obvykle bezpečnou zónou, přesto je třeba dávat na své děti pozor. Třeba aby nespadly z prolézačky, nebo se nestrkaly s druhými dětmi.

Moderní místo pro dětskou hru

Pryč jsou doby, kdy si děti na venkovním hřišti musely vystačit jen s jedním typem průlezek. Moderní dětské hřiště disponuje celou řadou atraktivních prolézaček, skluzavkami, domečky, houpačkami, lezeckými stěnami a podobně. Přitom je možné tyto polyfunkční prolézačky velikostně i funkčně přizpůsobit dané věkové skupině. Jsou pestré, co se týká barvy i designu a přitom v každé obci najdete jiný typ těchto dětských hřišť.

Městský mobiliář

Součástí mnoha dětských hřišť je i městský mobiliář. Patří sem zejména stojany na kolo, odpadkové koše nebo lavičky, které dané prostředí dělají příjemnějším. Mobiliář pomáhá vytvořit odpočinkovou zónu také v městských parcích, na promenádách, náměstích i u nákupních center. Jeho vzhled by měl být takový, aby přirozeně splynul s okolím. Velmi často se přitom využívá kombinace dřeva, kovu a betonu, jež jsou materiály dostatečně odolné, aby vydržely působení povětrnostních vlivů nebo mechanickému poškození.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *