Cestování s miminkem

cestování

Cestování s miminkem může být pro mnoho rodičů noční můrou. Prcek ne a ne během cesty usnout, řve jako tygr a okolí se na vás dívá jako byste mu prováděli kdo ví co. Nezbývá než doufat, že se ten drobeček brzy unaví a alespoň na chvilku se oddá blaženému spánku. Podívejte se s námi, čím byste se měli vybavit, chcete-li cestovat s miminkem.

Cestování autem? Autosedačka je základ

Plánujete vyrazit s miminkem na cestu autem? V tom případě se neobejdete bez pohodlné autosedačky. Věřte, že strávit celou dobu v autosedačce, to není záviděníhodná situace. To je slušný vopruz.

Čím pohodlněji se v ní mimčo bude cítit, tím větší šance, že cestu prospí. Pak byste byli jedni z mála rodičů, kteří stráví cestu autem v poklidu. 

Po městě s kočárkem, na hory s nosítkem či šátkem

Hluboký, golfový, „sporťák“… Výběr na českém trhu je velmi rozmanitý. A to nejen co se týče základních typů, ale také barevných variací, počtu kol nebo hmotnosti.

sporťák

V současné době se čím dál více rodičů přiklání k nošení své drobotiny v nosítku či šátku. Je pravda, že se s ním dostanete téměř kamkoli, což oceníte třeba při dovolené na horách.

Přebalovací taška

Přebalovací taška je nepostradatelným pomocníkem všech rodičů, ať už jdete k lékaři, na návštěvu ke známým nebo jen na procházku. Měla by být dostatečně prostorná, aby se do ní vešly všechny potřebné věci pro péči o vaše mimi.

Láhev na vodu a lžička s miskou

Víme všichni, že pitný režim je důležitý. V případě kojeného dítěte pokrývá jeho pitný režim mateřské mléko. Láhev na vodu a misku se lžičkou oceníte až po ukončení kojení.

Jak zabavit miminko na cestě?

Je fakt, že cestování pro takového malého tvorečka je někdy skutečně náročné. Cestu mu můžete zpříjemnit např.:

  • hračkou – je jedno, jestli je to chrastítko, kousátko nebo jen obyčejný sáček, který vydává parádní šustivý zvuk
  • klipem s dudlíkem – když ono se s dudlíkem v puse tak parádně usíná… to jeden dudlá a dudlá… až spí

klip s dudlíkem

Při delším pobytu mimo domov se bude hodit

Čeká vás několikadenní dovolená a zvažujete, zda jste zabalili pro svého drobečka vše? Zde je ještě několik typů, co by se vám mohlo hodit:

  • oblečení – toho není nikdy dost a pro případ, že vás zastihne strýček Příhoda je třeba být připraven
  • lékárnička
  • kosmetika a hygienické potřeby – krém na opruzeniny, vlhčené ubrousky…
  • cestovní postýlka

Snažte se co nejvíce přizpůsobit zažitému harmonogramu dítěte – spánek, jídlo… Přejeme vám pohodové cestování s miminkem bez doprovodu tygřího řevu.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *