Pokoj podle teenagera aneb s remcáním je konec

sedací vaky

S dětmi v pubertě to opravdu není lehké. Veškerá vaše snaha je každodenně zkritizovaná, vaše cenné názory jsou předčasně zamítnuté, a tak nějak je permanentně všechno špatně. To teprve zařídit jim pokoj musí být pořádný oříšek. S největší pravděpodobností vás nemine negativní odezva. My vám zde však přinášíme několik tipů, se kterými jistě zabodujete a vyhnete se tak nechtěným reakcím.

Myslete na modernost

Patinovaná komoda vypadá možná malebně ve vaší ložnici. Bouřící se teenager ji ale ve svém pokoji rozhodně nechce. Chce prostor, který bude perfektně ladit s veškerou jeho elektronikou. Vsadit proto můžete na LED osvětlení nábytku, kterým docílíte žádaného futuristického vzhledu. Teenageři rovněž milují multifunkční vychytávky. Obyčejnou postel proto můžete nahradit patrovou postelí se stolem a úložným prostorem. Ta nejenže vypadá stylově, ale je i velmi praktická. 

Útulný koutek pro válení se s přáteli

Pohodlí vyžaduje asi každý. Nicméně teenageři se řadí mezi nejlenivější věkovou kategorii, která ho potřebuje dvakrát tolik. Naštěstí jen stačí nakoupit hodně polštářů, naaranžovat je u okna a útulný koutek je na světě. Stejně tak mohou zafungovat sedací vaky, které když postavíte proti sobě do trojúhelníku, vám vytvoří útulný koutek zrovna tak.

Správná židle pro zdravé sezení

Výběr té správné židle už není jen otázka vkusu vašeho dítěte. Podle výzkumu tráví teenageři až 14 hodin denně u stolu za počítačem, což může při nesprávném sezení poškozovat pohybový aparát. Proto je potřeba se primárně zaměřit na funkční vlastnosti vybírané židle. Vhodné funkční vlastnosti mají např. balanční židle, které podporují tzv. aktivní sezení. U těchto typů je stěžejní pohyblivý sedák, který zapojuje břišní i zádové svaly, zabraňuje svalové dysbalanci a stabilizuje páteř v optimální poloze.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *