Pojďme ven!

Každý den ven

Čas letních prázdnin se nám chýlí do poloviny a vy nevíte co s vašimi ratolestmi? Na přihlášení na letní tábor je již pozdě, ale i tak můžete naplánovat nějaký fajn výlet nebo menší dovolenou. A ani to nemusí být v zahraničí, však naše republika je plná krásných a zajímavých míst – hrady, zámky, rozhledny, zoologické zahrady, koupaliště, různé parky a dětská hřiště, máme tu toho opravdu spousty. A pokud se domluvíte také s dalšími kamarády a známými, kteří mají děti, můžete si vy a vaše děti užít spousty srandy a mít fajn zážitky.

Pokud máte pár volných dní, zkuste s celou rodinou vyrazit někam pod stan. Je to pro ně neuvěřitelný zážitek a dobrodružství. Kempů máme v Čechách a na Moravě spousty, stačí si jen vybrat vhodnou lokalitu. Kempy se navíc často nachází u nějakého rybníka nebo řeky, můžete tudíž zkusit rybaření nebo se jen tak smočit. Děti potřebují pohyb nejen během léta, ale co si budeme nalhávat, v létě je to nejjednodušší.

Jestliže již dovolenou z práce nemáte, ale i tak byste rádi strávili nějaké letní odpoledne nebo víkendový den s vašimi dětmi, vyrazte s nimi do parku! Oni si užijí zábavu a vy si mezitím můžete odpočinout nebo si zařádit s nimi. Pokud hledáte inspiraci na park blízko vašeho bytu nebo domu, zkuste se podívat na portál Ven každý den nebo se poptejte sousedů či jiných maminek.

Pokud máte tu smůlu, že v blízkém okolí se nenachází žádné dětské hřiště, využijte sportovní hřiště nebo jakoukoli jinou travnatou plochu a zahrajte si s dětmi nějakou hru tam, pokud je to možné. Vzpomínáte si ještě, jak se skáče panák, jak se hraje „školka“ s míčem nebo i jen obyčejná „cukr-káva-limonáda?

Ať už budete trávit volný čas s dětmi jakkoli, hlavně zapomeňte na všechny starosti a povinnosti. Buďte jen a jen spolu. Nejenže bude za měsíc zase škola, ale především ani nemrknete a z vašich dětiček budou teenageři.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *