Plavání s dětmi

dětské osušky

Plavání s miminky získává mezi rodiči na oblibě. S miminkem můžete začít s plaváním v bazénu jakmile dosáhne 6. měsíce. V dnešním článku se podíváme na to, bez čeho se při plavání s ratolestí neobejdete.

Potřebné věci pro plavání s miminkem

Na plavání s miminkem se neobejdete bez několika základních věcí…

Osuška

Po opuštění bazénu byste měli svá dítka udržovat v suchu a teple. „Zabalte“ jej proto do kvalitní osušky. Je zcela ve vaší kompetenci, zda zvolíte osušku čtvercovou nebo obdélníkovou, jednobarevnou nebo se vzorem. V současné době můžete také zakoupit osušku s kapucí.

Plenkové plavky

Během plavání je zapotřebí zabránit úniku „nehod“ miminka, proto je nezbytné mu pořídit plenkové plavky. Ty jsou dodávány v několika velikostech podle hmotnosti děťátka a v různých barevných provedeních. Zdobí je rozličné motivy, z nichž si určitě vyberete.

dětské sluneční brýle

Kosmetika na umytí

Po plavání vám přijde vhod sprchový gel a tělové mléko. Tyto přípravky by neměly dráždit dětské oči ani pokožku. Rovněž by neměly obsahovat pro dítě škodlivé látky, ani syntetickou vůni nebo barviva.

Také by se vám mohly hodit tampony z buničiny, kterými snadno odstraníte vodu z oušek vašeho drobečka.

Oblečení a náhradní plenky

V neposlední řadě budete potřebovat nějaké oblečení a náhradní plenky. Oblečení volte podle počasí panujícího venku.

Ve slunných dnech nezapomínejte chránit hlavičku svého děťátka čepičkou nebo kloboučkem, očka pak kvalitními slunečními brýlemi.

Plavání s miminky je především o zábavě a užívání si společných chvil. Ani shánění věcí pro miminko nemusí probíhat ve stresu a pobíháním po obchodech. Stačí navštívit internetové obchody a vše objednáte na jednom místě.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *