Největší dar pro dítě? Zdravý spánek!

Chcete pro své miminko to nejlepší? Pak byste neměli zapomínat na to nejdůležitější – zdravý spánek. Děti tráví spánkem mnohem více času než dospělí. Ratolesti do tří let prospí až 14 hodin denně, kojenci až 18 hodin denně. Je tedy nezbytné pořídit také kvalitní matrace, na které dítě spí, aby byl spánek opravdu zdravý. V dnešním článku se podíváme, jak matrace pro děti vybírat.

Díky dostatečnému množství spánku se dítě vyvíjí nejen fyzicky, ale i duševně. Vědecké studie dokazují, že nedostatek spánku způsobuje sníženou imunitu organismu, vyšší riziko úzkostných poruch a také přispívá k obezitě. Děti rostou velmi rychle a vývoj nastává právě během spánku. Abyste svým dětem dopřáli zdravý spánek, musíte pro to něco udělat.

Páteř dítěte se přestává formovat kolem sedmého roku života, ale do té doby je potřeba dát páteři dostatečnou oporu. Nekvalitní matrace může způsobit růstové deformace, které pak budou způsobovat dítěti nepříjemné zdravotní problémy. Tyto problémy se nejčastěji projevují v podobě bolesti zad.

Zdravotní nezávadnost

Dítě je velmi citlivé, a tak je nezbytné, aby matrace neobsahovala chemické látky. Současný trh nabízí celou řadu matrací a na trhu jsou dostupné i takové matrace, jež jsou pro dítě nevhodné. Odborníci nedoporučují polyuretanovou pěnu (PUR) pro děti, protože taková matrac se skládá z více než tří desítek chemických látek, které nejsou pro děti ideální. Sáhněte tedy po matracích, jež neobsahují chemické látky. Velmi oblíbené jsou matrace z přírodních materiálů.

Správná tuhost

Velmi důležitým parametrem při výběru matrace je její tuhost. Dítěti by měla matrac nabídnout pevnou oporu. Pro děti do 12 let se nedoporučují matrace z paměťové pěny, protože taková matrace může u dítěte způsobit růstovou deformaci zad a kostí. Spíše investujte do tužších matrací.

Nezapomínejte také na hygienu lůžka. Matrace by měla být vyrobena z prodyšných látek, které absorbují vlhkost, kterou lidské tělo během noci vypotí. Matrace by měla být prodyšná, aby se v ní neusazovaly bakterie a roztoči.

Zajistěte svému dítěti zdravé bydlení. Kupte mu pěnu, která bude z přírodních materiálů, prodyšná a dostatečně tvrdá. Nechte si poradit od odborníků přímo v prodejně.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *