Látkové pleny: Proč ano a proč ne?

Každá maminka chce pro své miminko jen to nejlepší. A právě dětský zadeček si vyžaduje šetrnou péči. Spousta maminek se proto rozhoduje, zda koupit látkové pleny, nebo investovat pokaždé do jednorázových plen. Jestliže si myslíte, že už jsou dávno pryč doby, kdy se používaly látkové pleny, jste na omylu, protože se opět vrací do popředí. A v dnešním článku se podíváme, proč by se měly a neměly používat.

Jednorázové pleny jsou sice pohodlnější, co se týče práce, protože je po přebalování vyhodíte a nemusíte se o nic starat. Látkové pleny však mohou v dlouhodobém horizontu ušetřit nejen peníze, ale také dopřát vašemu dítěti tu nejlepší péči, kterou potřebuje. Moderní látkové pleny navíc nejsou tak náročné na údržbu.

V mnoha obchodech (doporučujeme Kojenecke-obleceni.eu) se objevují desítky druhů látkových plen, a to od kalhotkových, přes kapsové, až po vkládací. Také je možné si vybrat látkové pleny s různými vychytávkami na zapínání, například suchý zip, tkanička či patentka. Není těžké používat látkové pleny, pokud víte, jak správně o ně pečovat.

Budete potřebovat minimálně dvacet plen, které budete používat při přebalování. Pečlivě se zaměřte na materiál, který je velmi důležitý. Od materiálu se totiž odvíjí náročnost na údržbu. Dětské pleny se nesmí dávat na topení, ani do sušičky, a tak je ideální zvolit takový materiál, který rychle usychá. Pro děti vždy jen to nejlepší!

Jak vybírat látkové pleny?

Když se podíváte do nabídky látkových plen, nabídnou se vám jednovelikostní anatomicky tvarované látkové pleny, které se upevňují za pomocí šňůrek. Tyto pleny jsou snadné na údržbu. Dají se prát, rychle schnou, a tak šetří spoustu práce. Dále jsou k dostání kalhotkové plenky, které jsou vyrobené z přírodních materiálů. Jejich zapínání bývá zpravidla na suchý zip či patentky. Kapsové kalhotkové pleny se vyznačují tím, že mají v zadní části kapsu, do které se plenka vkládá. Zaručují dobrou savost a rychlé schnutí.

Ať už vybíráte kojenecké oblečení, nebo látkové pleny, vždy byste se měli zaměřit na materiál, který by měl být zdravotně nezávadný. Jedině tak svému dítěti můžete dopřát to, co potřebuje.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *