Které dětské potřeby byste měli pro své miminko pořídit

spací pytel

Na příchod nového člena rodiny je třeba se důkladně připravit předem. Jak se miminko narodí, už nebude tolik času. Zejména je nutné nakoupit vhodné oblečení, a to v hojném počtu, bez kterého se rozhodně novopečení rodiče určitě neobejdou. Vhodné je pořídit také zavinovačku a později i spací pytel, které pomáhají miminkům dobře spát. 

Jaké výhody přináší zavinovačka

Do zavinovaček se snad balí malí kojenci odjakživa. Nabízí totiž dítěti pocit bezpečí, na jaký bylo zvyklé už u maminky v bříšku. Tam mnoho prostoru okolo sebe nemělo a podobné podmínky poskytuje i zavinovačka, v níž je miminko pevně zavázané. Jako vhodný materiál se nabízí bavlna, která nedráždí jemnou dětskou pokožku a je hypoalergenní. Mušelínové zavinovačky jsou ideální pro nejmenší děti, které se na světě teprve rozkoukávají.

Máte-li možnost, vybírejte produkty označené certifikátem OEKO-TEX Standard 100, jež byly testovány na obsah škodlivých látek. Pro děti jsou nejvíce vhodné, protože máte jistotu, že u takto označených výrobcích máte jistotu, že nebezpečné látky neobsahují.

Pro starší děti volte spací pytel

Jakmile miminko trochu povyroste, tak mu bude zavinovačka malá. Pokud ho během spánku přikryjete dekou, během chvíle se odkope a mohlo by mu být chladno. Řešením je spací pytel, do kterého dítě dáte,  a to bude v teple po celou noc. Jak vybrat spací pytel pro miminko?

Na trhu jsou varianty podle věku dítěte. Spací pytel pro novorozence využijete prakticky až do doby, kdy váš potomek dosáhne věku šesti měsíců. Můžete pořídit jeden pytel na zimu a druhý na léto, které se od sebe liší výplní. Ten na chladnější období je z teplejšího materiálu. Lze koupit i spací pytel, jenž je určený na období od narození do tří let, což se pro spoustu rodin jeví jako nejlepší řešení. Finančně totiž vychází nejlépe.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *