Jak správně vybrat oblečení pro miminko

dětská body s vtipným nápisem

Očekáváte miminko a přemýšlíte, jak správně pro něj vybrat oblečení? V první řadě je důležité pohodlí dítěte, ale nezapomínejte ani na praktičnost. Podívejte se s námi, jak vybrat velikost, materiál, barvu nebo jakému střihu dát přednost.

Jaká velikost oblečení je pro miminko tak akorát?

Najít vhodnou velikost oblečení pro vaše miminko se může na první pohled zdát jako nemožný úkol. Je totiž zapotřebí, aby v něm dítě nebylo jako „svázaná tlačenka“, ale zároveň mu nemůže být příliš volné.

Pro novorozence s nízkými porodními mírami jsou vhodné oblečky velikosti 50, ev. menší. Nejčastěji však pro novorozence sedí velikost 56.

Jaký materiál je pro miminko nejlepší?

Oblečení pro miminko musí být vyrobeno z materiálu, který je šetrný k citlivé dětské pokožce. Nesmí vyvolat na dětském tělíčku žádnou alergickou reakci a jinak jej dráždit. Také by měl splňovat podmínku savosti a prodyšnosti materiálu. Miminko se v něm nesmí potit, ale zároveň mu nesmí být ani zima.

Z tohoto hlediska jsou nejvhodnější přírodní materiály – bavlna či len.

Pro jaký střih oblečení se rozhodnout?

Jaké požadavky kladou maminky na střih oblečení svých miminek? Co maminka, to jiný styl. Přesto se v tomhle shodnou… Miminko by mělo být snadno přebalitelné. Tento požadavek splňuje kojenecké oblečení se cvočky, suchým zipem či knoflíky.

Některá miminka nemají ráda, když se jim cokoli přetahuje přes hlavičku, proto se maminky často přiklánějí k celopropínacím bodyčkům apod. 

V závislosti na ročním období, pro které sháníte oblečení pro svého potomka, můžete volit z různých provedení. Pro chladné období je vhodný dlouhý rukáv, zatímco pro teplé měsíce krátký rukáv.

Oblečení pro miminko

Jakou barvu vybrat?

Oblečení pro miminka, to už dlouho není jen bílá barva nebo jednobarevný odstín (modrý/růžový). V současné době je na trhu nepřeberné množství barevných provedení oblečení pro vaše mrňousky.

Za zmínku stojí dostupnost (nejen) dětská body s vtipným nápisem.

Některé obchody nabízejí ke koupi také sadu bodýček v kombinaci s chrastítkem nebo jinak zvýhodněné sady.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *