Aby se miminko nenudilo

hračky od 1 roku

V několika prvních měsících narozeného miminka budete v centru zájmu vy – jeho rodiče. Jak mu však budou přibývat měsíce, budou se hodit různé hračky, aby se miminko nenudilo.

První měsíce v novém domově

Poté, co si přivezete svého drobečka domů, začíná pro miminko fáze adaptace na nové prostředí a pro rodiče na novou životní roli.

První měsíce bude děťátko vyžadovat především vaši přítomnost.

Nad kolébku můžete umístit např. hudební kolotoč.

Ve 3 měsících si dítě začíná „samo hrát“

Dítě můžete položit na hrací deku s hrazdou, na kterou pověste různé hračky. Ty neujdou zájmu vašeho drobečka a na chvíli jej zaměstnají.

Pokud nemáte hrazdičku, nevadí. Položte dítě na deku a dejte mu nějakou hračku. Může se jednat o kousátko či chrastítko.

Pokud má váš drobeček potíže s usínáním, pořiďte mu muchláčka nebo usínáčka. Některé děti potřebují usínat při světle, k tomuto účelu jsou jako stvořené projektory noční oblohy.

Od 1 roku je výběr hraček širší

Doposud jste si možná mysleli, že se vaše dítě musí nudit. Sortiment hraček od 1 roku se rozšiřuje. 

Na trhu jsou různé pyramidy, vkládací dřevěná puzzle, hračky na kolečkách nebo zvířátka na tyči. Radost svému děťátku uděláte také dřevěnou hračkou nebo plyšákem.

hračky do vody

Nesnáší koupání? Udělejte z něj zábavu

Ne každé miminko musí mít hned od začátku rádo koupání. Je-li to váš případ, budete jej muset na tuto činnost postupně zvykat. 

Konec je časům, kdy se děti koupaly se žlutou kachničkou. Nyní jsou možnosti mnohem rozmanitější.

Na trhu jsou k dostání různé hračky do vody, jako například zábavné fontány, ponorky s příslušenstvím nebo kouzelné kohoutky a různé sady hraček, např. sada Žirafa Sophie.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *