Děti a kolagen – proč je pro ně důležitý?

Pro správný a zdravý rozvoj dětského tělíčka je nenahraditelný kolagen. Má na svědomí správný vývoj kloubů a jeho nedostatek může způsobovat kloubní defekty a růstové problémy. Nejčastěji se nedostatek kolagenu u dětí projevuje bolestmi končetin, a to hlavně v kloubech a kostech, případně ve vazivech. V dnešním článku se na tuto látku podíváme podrobněji.

Jestliže si vaše dítě stěžuje na bolesti končetin, pokulhává, nebo se vyhýbá pohybu, problémem může být nedostatek kolagenu. Tato bolest se může objevit nejen během dne, když je dítě aktivní, ale také ve spánku. Důvodem je, že se kolagen nenachází v kloubních chrupavkách. Objevit se však mohou i další zdravotní potíže, jako kožní problémy, ekzémy a různé vyrážky. Kolagen spotřebovávají nejen klouby, ale také kosti, nehty a pokožka.

Kolagen se nedostane do těla v normální stravě, ale je potřeba najít živočišný zdroj kolagenu. Dostatečným množstvím bílkovin se vytváří kolagen. Ale k dostání jsou i doplňky stravy, a to nejen kolagenu. Můžete se zaměřit i na další doplňky stravy, které má ve svém portfoliu produktů firma Eunike.

Jakmile je do těla dostáno dostatečné množství kolagenu, začne se obnovovat správná funkce a stavba kloubních chrupavek, pouzder, vaziv a také kůže. Dokonce se zlepší zuby, nehty, oči a vlasy. Dítěti dávejte ryze přírodní kolagen, který je k dostání i ve formě tablet, doplňků stravy.

K čemu je kolagen?

  • zdravý vývoj kloubů a chrupavek
  • napomáhá růstovým potížím
  • snižuje riziko poškození kloubů
  • chrání klouby u dětí

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *