Cyklistika bez omezení – nyní snadno i s dětmi

dětská sedačka na kolo

Sport je součástí života každého z nás, a byť někdo sportuje více, jiní mají řadu výmluv, proč nemohou. Jednou z těch nejčastějších je kromě nedostatku času také malé dítě, se kterým se jednoduše nedá běhat anebo jezdit na kole. Jenže výrobci představují stále nové trendy, díky nimž lze skloubit sportovní aktivity s rodičovskými povinnostmi a zaplácnout tak dvě mouchy jednou ranou – jednoduše a pohodlně, aby bylo dítě unavené a spokojené stejně jako rodičové.

Moderní sedačky na kolo

Dětská sedačka na kolo je nezbytná nejen pro milovníky cyklistiky, ale také pro všechny rodiče, kteří chtějí své dítě vést k pohybu od prvních let života. Homologované sedačky na kolo jsou dostupné hned v několika variantách uchycení a slibují bezpečnost i komfort pro dítě. Rodiče tak mohou spálit přebytečné kalorie, být spolu s dítětem, vyvézt ho kamkoliv do přírody a ukázat mu novou tvář života ve městě. Vybírat můžete třeba sedačku s uchycením vepředu, díky čemuž budete mít svého potomka stále na očích. O bezpečnost se v tomto případě stará tří bodový systém uchycení s polohovatelnými opěrkami na nohy, takže mu sedačku můžete přizpůsobovat podle jeho potřeb i věku. Velmi oblíbené jsou sedačky na zadní nosič, protože unesou i větší děti a nic vám tak nebrání cestovat i se starší ratolestí. Na nosiči se pohodlně poveze dítě až do hmotnosti 22 kilogramů, což mnohdy odpovídá čtyř až pětiletým dětem. Důmyslně promyšlený systém uchycení spolu s reflexními prvky garantuje maximální zajištění během cest.

Zadní sedačky – jaké dáte přednost?

Velmi žádané jsou také samostatné zadní sedačky na kolo pro děti a vy je seženete v mnoha barevných i designových variantách. Jsou pečlivě navrženy s ohledem pro potřeby dítěte a zároveň zachovávají maximální bezpečnost. Záleží pak pouze na vás, zda sáhnete po cenově levnější zadní sedačce, anebo dáte přednost polohovacímu modelu, který vás sice vyjde o pár stovek dráž, zato poskytne dítěti polohu vhodnou ke spaní. Cestování s dítětem už skutečně nic nebrání!

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *