Co dát dítěti do postýlky

Co dát dítěti do postýlky

Spící a spokojeně oddechující miminko je snem každého rodiče. Co dát dítěti do postýlky, aby se cítilo v bezpečí a nic nebránilo jeho klidnému spánku?

Zavinovačka

Ze začátku ukládejte své děťátko do zavinovačky. Ta je doporučována až do doby, kdy se dítko začne přetáčet, tzn. cca do 6 měsíců.

Na trhu s dětskými potřebami je široký výběr, můžete tedy vybírat z různých materiálů, barevných variací a cenových hladin. K dostání jsou klasické bavlněné zavinovačky, oboustranné zavinovačky i tzv. rychlozavinovačky.

Jakmile dítě odroste zavinovačce, můžete přejít na spací pytel.

Dudlík

Nedá se vaše děťátko utišit a propláče celou noc než usne vyčerpáním? V tom případě jej můžete zkusit uklidnit dudlíkem.

Dudlíky nebo-li šidítka jsou vyráběny z latexu nebo silikonu. V současné době je výběr opravdu široký, ať už se týká barvy nebo tvaru.

projektor noční oblohy

Společník ke spaní

Pokud nechcete, aby se vaše dítě cítilo v postýlce osamoceno, můžete mu do ní dát společníka ke spánku. Tím může být např. plyšová hračka, muchláček a nebo přítulka.

Problém se spánkem ve tmě

Některé děti mají problém se spánkem ve tmě. Ulehčete jim usínání a pořiďte jim projektor noční oblohy s uklidňujícími melodiemi. Umístěte jej do blízkosti postýlky a uvidíte, že projektorem vydávané tlumené světlo vašeho malého ďáblíka ukonejší.

Lze koupit vše na jednom místě?

Většinu sortimentu pro děti seženete v prodejnách s dětským zbožím. Využít můžete také e-shopy, kde vyberete vše, co potřebujete a zboží vám doručí na vámi uvedenou adresu.

Vše, co přijde do kontaktu s vaším miminkem musí být vyrobené ze zdravotně nezávadných a bezpečných materiálů.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *