Boty do kočárku, pro první krůčky i předškolní děti

první dětská obuv

Pro každého rodiče je den, kdy jeho dítko udělá své první krůčky, bezesporu velkou událostí. Lámete si hlavu tím, kdy pořídit první botky pro svého potomka a jaké jsou nejvhodnější? Pojďte se s námi podívat, co by ideální dětská obuv měla splňovat.

Kdy pořídit první boty

S pořízením prvních bot nespěchejte. Stejně, jako dítě potřebuje čas pro svůj vývoj, tak i chodidlo a klenba potřebují dostatečnou dobu pro své zpevnění. Proto je doporučováno pořizovat první dětskou obuv až po měsíci samostatné chůze dítěte.

Vybíráme boty pro první krůčky

Výběr botiček pro dítě není zrovna lehký úkol. Je zapotřebí se jej zhostit svědomitě, protože právě výběr dětských bot ovlivní, zda vaše ratolest bude mít v pozdějším věku zdravé nohy. Boty pro první krůčky dítěte by měly splňovat určitá kritéria. Zejména by měla:

  • být lehká, měkká a prodyšná
  • mít neklouzavou, ohebnou a měkkou podrážku
  • být pohodlná – musí být dostatečně široká v oblasti prstů, aby nebyly stlačovány k sobě, zároveň však musí sedět na noze

Boty pro první krůčky

Jak vybrat vhodnou velikost

Vhodná velikost bot je taková, která drží na dětské nožce jako ulitá. Aby nedošlo v oblasti chodidla ke vzniku deformit, je třeba zachovávat určitou „rezervu“, tzv. nadměrek.

Ten by měl být zhruba 0,5 – 1,5 cm na délku, zatímco na šířku je postačující 1 mm na každou stranu.

Boty do každého počasí

Do zimního počasí zvolte dětské zimní sněhulky, na teplejší dny sáhněte třeba po kožených capáčcích. Na trhu jsou v mnoha barevných a designových variantách. Chcete vyrazit ven, ale je mokro a všude číhají kaluže? Pořiďte dítěti holínky. Na trhu jsou k dostání také holínky do chladnějšího počasí, tzv. termo holínky, které mají vnitřní stranu krytou ovčím rounem.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *