Kvalitní kojenecká výživa přispívá ke zdárnému rozvoji a růstu dítěte

kojenecká výživa

Snad každém mamince záleží na tom, jakou stravu dává svému dítěti. Dokud je miminko, bývá často o jídlo postaráno, protože ho maminka obvykle kojí. Ty, které kojit nemohou, pak kupují kvalitní kojeneckou výživu, z níž děti také rostou jako z vody. Později, když jsou do jídelníčku batolete zařazené příkrmy, je třeba se rozhodnout, jestli bude maminka příkrmy vařit sama, nebo se podívá na to, co nabízejí v obchodech. Sortiment je v této oblasti poměrně bohatý.

Jak začít s příkrmy?

Pravidlem ve stravování nejmenších dětí je to, že jednotlivé druhy potravin se zařazují postupně. Aby se předešlo vzniku alergických reakcí, mělo by se s příkrmy začít mezi čtvrtým až šestým měsícem věku dítěte. Pro začátek stačí dát ochutnat pouze jednu malou kávovou lžičku. Takto se začínají do jídelníčku batolete přidávat nemléčné potraviny, jakými jsou brambory, obiloviny, rýže, maso, vejce, ovoce, zelenina a výrobky z mléka, přičemž dávky se zatím nezvyšují. Důležité přitom je, aby si dětský organismus na nové potraviny postupně zvykl. Výlučné kojení se doporučuje podle odborníků nejdéle do šestého měsíce věku. Dětská výživa se takto přirozeně obohacuje o další druhy potravin.

Raději domácí, nebo kupované?

O tom, kdy dítěti začít dávat příkrmy, se lze poradit i s pediatrem, který vezme v potaz zejména to, jak kojenec prospívá. Zároveň je třeba, aby byl lékař seznámený s rodinnou anamnézou, jestli se v rodině vyskytují alergie nebo poruchy látkové výměny. Nejčastěji se začíná kombinací mrkve a brambor. Připravit si je lze doma, nebo využít některý z produktů značky Hipp. Pro kupované příkrmy hovoří hlavně to, že bio zeleninový první příkrm je připravován na základě výživových potřeb kojenců. Jeho konzistence je jemně krémová, aby se jídlo dítěti dobře polykalo. Je to přece jen něco jiného než pít mateřské mléko či umělou výživu z láhve.

Pohodlné příkrmy v lahvičce

Výživa batolat musí být pestrá a obsahovat všechny důležité živiny. Kupované příkrmy ušetří mamince spoustu práce s přípravou pokrmů pro její dítě. Vedle toho se u průmyslově vyráběných příkrmů bedlivě sleduje jejich kvalita, což se v domácím prostředí nemusí vždy podařit. Kdo nemá k dispozici vlastní vypěstovanou zeleninu a je odkázaný pouze na tu ze supermarketů, nemá jistou, že jejich kvalita je skutečně bio.

Kde nakupovat dětské příkrmy?

Maminky se většinou zajímají, jaké mají možnosti nákupu výživy pro své děti. Jednou z možností je internetová lékárna Benu, která nabízí bohatý sortiment dětských příkrmů dle věku dítěte, pro který jsou vhodné. Každý věk si totiž žádá něco jiného. Lahvičky s příkrmem jsou pohodlné, připravené k okamžitému použití, přitom neobsahují žádná barviva nebo konzervační látky či sůl. Jsou obohacené o Omega-3 mastné kyseliny, jež přispívají k podpoře vývoje mozku a celé nervové soustavy.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *