Už máte nakoupené potřeby pro miminko?

baby-84552_1280

baby-84552_1280

Nastávající maminky si čekání na narození miminka krátí sepisováním seznamu, co koupit svému malému dítku. Obchody specializující se na dětské pomůcky nabízí pestrou škálu věcí, přičemž některé pomůcky jsou důležité a nenahraditelné, jiné jsou spíše nadstandardní. V následujících řádcích se zaměříme především na hygienické potřeby nejen pro čerstvě narozené miminko, ale také pro novopečenou maminku.

Přebalování

Miminka vyžadují nejen lásku, ale také patřičnou péči. Nezastupitelnou roli mají dětské přebalovací podložky. Dražší alternativou k přebalovacím podložkám jsou přebalovací pulty. Přestože již nebudete používat látkové pleny, měli byste si pár kusů do zásoby zakoupit. Při přebalování se dále používají vlhčené ubrousky, jimiž se otírají intimní partie miminka. Internetový obchod care4you.cz, který se specializuje na hygienické potřeby pro maminky a miminka, nabízí sadu pěti balení vlhčených ubrousků značky HAPPY za pouhých 129,90 Kč. Od stejné značky jsou k dostání jednorázové dětské přebalovací podložky, přičemž pě kusů vás vyjde na 62,90 Kč.

Koupání

Novorozenci nemají rádi příliš rádi koupání. Doporučuje se večerní koupání nastavit před kojením. Miminko si nepříjemnou zkušenost spojí s něčím pozitivním. Koupání, stejně jako ostatní hygienické činnosti, požadují vhodné vybavení. Základní pomůckou je dětská vanička, nesmí chybět ani teploměr, ne vždy je měření rukou vhodné a přesné – nezapomeňte na to, že vaše aktuální zdravotní kondice může vaše pocity dost zkreslovat. Pokud nechcete použít vanišku, zkuste alternativu, například koupací kyblík. Při optimální teplotě miminko položíte na koupací podložku, po vysušení natřete tělíčko baby olejíčkem.

Pro maminky

Maminky by měly myslet nejen na své děťátko, ale také samy na sebe. Samozřejmostí je základní hygienické vybavení – ručník, kartáček na zuby, pasta, hřeben, krém a mýdlo. Po porodu se používají speciální porodnické vložky a prsní vložky zabraňující pronikání mléka ke spodnímu prádlu. Maximální komfort během kojení zajišťuje kojící podprsenka.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *