Londýn s dětmi na vlnách adrenalinu

Londýn s dětmi

Přemýšlíte-li, kam vzít děti na výlet, aby byl opravdu poznávací, poučný a aby si ho zároveň parádně užily, vsaďte na Londýn. Je to město pozitivních kontrastů, kde se tradice pojí s moderní dynamikou. Sami možná budete překvapeni, jak pěkně se tu dá strávit čas společně s dětmi. Stačí znát ta správná místa. Držte se ve stopách slavného finského cestovatele Villeho Pojky, objevování na míru dětem právě začíná. 

Selfie s královnou nebo radši do Bradavic? 

Pro mladší děti je zážitek už to, že se ocitnou v království na ostrově, kde se jezdí vlevo. Abyste jim tuto zkušenost ještě prohloubili, vezměte je na projížďku klasickým patrovým červeným doubledeckerem a zkuste si počkat na volné vyhlídkové místo nahoře nad řidičem. Kdo by se v Londýně doubledeckerem nesvezl, jako by tam snad ani nebyl. Zároveň je návštěva britské metropole ideální příležitostí, jak se seznámit s královskou rodinou nebo potkat strážce Beefeaters v tudorovských uniformách. 

Beefeaters

Potkat tu ale můžete i mnohé jiné slavné osobnosti a (dětské) idoly, a to když zavítáte do světoznámého muzea voskových figurín Madame Tussaud. Co takhle selfie se členy královské rodiny, zpěváky, herci, sportovci anebo třeba se Shrekem či Spidermanem? 

Muzeí je v Londýně mnoho a určitě vás potěší, že do většiny z nich mají děti vstup zdarma. Můžete tak podpořit dětskou fantazii a přirozenou zvídavost a vzít je třeba do Přírodopisného muzea, vyhlášeného svou sbírkou koster dinosaurů. Největší je vystavená kostra diplodoca, kterou sem údajně dovezl neznámý cestovatel s iniciály V. P. Napadá vás někdo takový? 

Chcete-li s dětmi proniknout do historie druhé světové války, vezměte je do lodi Belfast, která patřila britskému námořnictvu, dnes trvale kotví v Londýně a je v ní umístěno muzeum. Všichni si sami mohou vyzkoušet třeba to, jaké to bylo spát v houpací síti na houpajícím se moři, jako to mnohokrát na svých cestách zažil Ville Pojka.

A kdyby děti srdce táhlo raději za Shrekem, nechte se inspirovat a blýskněte se návštěvou Shrek´s Adventure. Zbožňují vaše děti Harryho Pottera? Pak bude při návštěvě Londýna téměř nutnou zastávkou prohlídka studií, kde se tajuplný příběh natáčel. Ocitnete se v Bradavicích a poodhalíte, jak se filmovaly některé kouzelné triky. 

Londýnská klasika na vlastní kůži a nejdelší skluzavka světa pro odvážné 

Londýnská klasika je londýnská klasika. Nenechte si s dětmi ujít možnost vidět na vlastní oči Big Ben nebo Tower Bridge, relaxujte a dovádějte společně v Hyde Parku, projeďte se lodí a pořiďte si do rodinného alba fotku, jak stojíte jednou nohou na východní a jednou na západní polokouli. Tohle místo má v sobě cosi kouzelného a nechybí díky tomu v zápiscích Villeho Pojky, který magický Londýn procestoval skrz naskrz. 

Děti u Big Ben

Objevování s chutí prokládejte ochutnávkou tradičních specialit anglické kuchyně. Dopřejte dětem vydatnou anglickou snídani, smlsněte si na fish and chips, k čaji o páté si dejte místní sušenky a jako přílohu k rostbeefu vyzkoušejte Yorkshire Pudding.

Řádně posilněni se můžete vydat i vstříc adrenalinovým zážitkům. Nasedněte do jedné ze 32 kabinek obřího kola London Eye a užijte si ten pocit, když máte Londýn jako na dlani. A že byste si rádi užili výhled na Londýn včetně London Eye jakožto jedné z jeho dominant? Pak nasedněte do prosklené vyhlídkové lanovky Emirates Air Line, která s vámi pojede deset minut nad řekou Temží v téměř stometrové výšce. Tady se dlouhých front bát nemusíte, kabinky do stanice přijíždějí dvakrát za minutu. 

Je pro vaše děti lanovka málo adrenalinová? Pak si nechte doporučit jednu z nejnovějších londýnských atrakcí, kde se vám skoro zastaví dech: nejdelší skluzavku světa AcelorMittal Orbit. Ta je skutečně pro odvážné. Děti od osmi let (a výšky alespoň 1,3 m) tu vyzkouší extrémní adrenalinový sešup, který trvá přibližně 40 sekund a je možné během něj dosáhnout rychlosti až 50 km/h. Jede se tunelem dlouhým skoro 180 m, který je navíc na některých místech průsvitný a různě, někdy i velmi nečekaně, se stáčí.

AcelorMittal Orbit

Troufněte si na skluzavku i na celý Londýn a vydejte se po stopách tajemného cestovatele Villeho Poijky, který ve městě údajně kdysi ukryl poklad… Vyberte pro sebe a pro své děti vhodný zájezd a užijte si adrenalin, poznávání a společné chvíle naplno.

Barbora Šupíková, Radynacestu.cz

Radynacestu.cz

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *