Jak vybrat granule pro velká a malá plemena psů

chihuahua-624924_1280

Není pejsek jako pejsek. Některý se nám vleze do dlaně, jiný zase vyroste do nečekaných rozměrů. Ač tak či tak, každý z nich si zaslouží kvalitní krmivo, jenž bude plně vyhovovat jeho výživovým potřebám. Všechny plemena psů, ač už ta velká či malá, potřebují ke svému zdraví plno důležitých prvků, jako jsou bílkoviny, tuky, vláknina, vitamíny a minerální látky. Množství, které pes potřebuje se odvíjí od věku a plemena psa a právě proto je důležité vybírat kvalitní krmivo, které bude plně vyhovovat individuálním potřebám každého mazlíčka.

Krmivo pro dospělé psy velkých plemen

dog-782498_1280

Plemena velkých psů potřebují očividně odlišný přístup, než plemena malých pejsků. Život čtyřnohých mazlíčků můžeme rozdělit do fází, jenž se výrazně odlišují podle velikosti plemena psů. Právě velká psí plemena se vyznačují delší fází dospívání, která trvá přibližně osmnáct měsíců až jeden rok a fázi dospělosti, která je naopak kratší než u plemen malých psů. Pes velkých plemen, jako je například Afgánský chrt, Dobrman či Irský vlkodav, vstupuje do stáří již po sedmém roku života a proto je velice důležité, abychom mu prostřednictvím stravy dodávali všechny potřebné živiny, které mu pomohou prodloužit zdraví. Je nezbytné přesně stanovit krmnou dávku vzhledem k hmotnosti psa, abychom předcházeli překrmování či naopak podvýživě. Granule pro psy velkých plemen by měli obsahovat složky pro výživu kostí a kloubů a také více proteinů a méně sacharidů.

Krmivo pro dospělé psy malých plemen

Stejně tak, jako u velkých plemen psů, i u těch malý musíme stanovit správnou krmnou dávku. Vědět bychom také měli to, že psi malých plemen dospívají mnohem rychleji, a tak je vhodné přejít ze stravy štěněte na stravu dospělých psů již kolem dvanáctého měsíce života. Velikosti trávicího ústrojí pejska malého plemene bychom měli uzpůsobit i velikost krmiva.

Každé plemeno dospělých psů vyžaduje jistá specifika v oblasti krmení. Prémiovým, superprémiovým nebo holistickým krmivům přijdou na chuť všichni.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *