Dostupná dovolená v Česku! Objevte s dětmi krásy Litoměřicka

ubytování Litoměřice

V době covidové jsme se přesvědčili o tom, že na krásnou dovolenou není třeba jezdit za hranice, i naše domovina má co nabídnout. Krumlovsko, Morava, Šumava či stověžatá Praha jsou však rok co rok pod náletem davů turistů a vyrazit na tato místa na poklidnou dovolenou s dětmi je tak skoro nemyslitelné. Pokud máte obavu, že se z výletu stane vaše noční můra, vyhněte se nejfrekventovanějším spotům a vyražte třeba do Litoměřic!

Sport i zábava v jednom

Pokud patříte k aktivním rodičům a máte rozpustilá dítka, jež je třeba občas trochu unavit, určitě vám trn z paty vytrhne výšlap na pozůstatky sídelního hradu Jana Žižky. Pozdně gotický dům s věží ve tvaru kalichu (který též díky tomu jméno Kalich skutečně získal) se vám za námahu odmění dechberoucími výhledem. Za prošlapané botky stojí i Labská stezka, výstup na čedičový vrch Radobýl nebo cesta na zříceninu hradu Kamýk. Nezapomeňte se podívat ani na hrad Litoměřice a zámek Ploskovice.

Hurá za poznáním

Zvídavé ratolesti určitě ocení naučnou výpravu do Oblastního muze v Litoměřicích, kde se pro návštěvníky během léta otevírá i týdenní muzejní dílnička, nebo návštěvu Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, která vás uchvátí impozantními výstavami obrazů. Cestu můžete zakončit v jedné z několika kid-friendly cukráren, například v Lilii či Bimbo café, kde mají děti navíc možnost aktivního vybití v dětské herně.

TIP: Pokud vás zajímá život na českém venkově, nezapomeňte navštívit zrekonstruovaný areál Oparenského mlýna.

Pohodlné ubytování

A kam večer po všech výletech a výpravách složit hlavu? Jaké ubytování Litoměřice nabízí? Zkuste pronájem některého ze soukromých objektů v okolí a bydlete jako v české pohádce. Děti budou z bydlení na chalupě nadšené a poznají trochu odlišný styl života, než na jaký jsou zvyklí na rušném sídlišti či v městském bytě. Chalupy Litoměřice mají opravdu malebné.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *