Je vaše dítě často nemocné? Zkuste kolostrum.

1408733_52933314O tom, že chce každý rodič dát svému dítěti to nejlepší, není pochyb. Jestliže je ale vaše ratolest stále nemocná, měla byste najít způsob, jak zlepšit její obranyschopnost. Dítě by nemělo často užívat antibiotika, protože tím se imunita stále více snižuje. Nejlepší volbou tedy je kolostrum, které má přírodní léčebný efekt. V dnešním článku se na kolostrum podíváme podrobněji.

Termín kolostrum je známý také jako mlezivo. Jedná se o látku, která se nachází v mateřském mléce. Produkují je mléčné žlázy savců před a po porodu. Je to v podstatě první látka, se kterou se setkává novorozenec ihned po narození. Kolostrum obsahuje celou řadu vitamínů, významným minerálů, stopových prvků, bílkovin a také důležitých růstových faktorů. Tyto látky jsou pro organismus novorozence velmi důležité, protože díky kolostru je malé dítě schopno odolávat bakteriím a virům.

Kolostrum jako doplněk stravy

V současné době je colostrum předmětem zájmu mnoha laboratoří po celém světě. Colostrum neboli kolostrum, které je prodáváno jako doplněk stravy, je získáváno z hovězího mateřského mléka, které je zcela podobné jako kolostrum, které obsahuje lidské mateřské mléko. Kolostrum se může pyšnit vysokým obsahem imunoglobulinů, které jsou důležité pro boj proti vnějším a vnitřním škodlivým virům.

Kromě toho, že kolostrum obsahuje imunoglobuliny, obsahuje také látky, které zasahují do rozvoje alergické reakce. Díky tomu je colostrum vhodné i pro alergiky, protože u mnohých se projevy alergií výrazně zmírní.

Jestliže vaše dítě užívá často antibiotika, protože je neustále nemocné, pak by mělo užívat také kolostrum. Díky kolostru vymizí potíže se zažíváním, které po sobě antibiotika zanechávají. Navíc kolostrum posilní imunitu, a tak vaše ratolest nebude tak často nemocná, bude schopná lépe odolávat virům a bakteriím.

Dnes můžete kolostrum koupit jako doplněk stravy v lékárnách. Při výběru byste měli dbát hlavně na kvalitu zpracování. Stejně jako se díváte, v jaké kvalitě je například BIO strava, tak byste se měli dívat i při výběru kolostra. Kvalitu poznáte dle doby, kdy bylo kolostrum odebráno a podle původu. Mezi nejkvalitnější patří kolostrum novozélandské, kanadské, německá a také české.

Sdílet článek

Jeden komentář

  1. U nás byla dcera hodně často nemocná. Hlavně těsně před nástupem ze školky a samozřejmě po nástupu do školky. Dávala jsem jí předtím marťánky, ale myslím že to není zrovna něco, co by pomohlo na časté nemoci pomoct. Sestra dávala neteři probiotika od biopronu a měla s nima dobré zkušenosti, tak jsem je koupila taky na vyzkoušení. A musím říct, že od té doby, co jí je dávám je to mnohem lepší. Kupuju laktobacily baby od biopronu a pro sebe si taky už probiotika beru. Pomáhají mi na trávení. Zkusila bych to řešit jogurtama, ale ty bohužel nemám ráda

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *