Narodilo se vaše miminko s bujnou kšticí černých vlásků, nebo jste si spíš přinesli domů sotva ochmýřené světlovlasé kuřátko? Ať tak, či onak, i dětské vlásky se mění a pochopitelně rostou. Někteří rodiče preferují přirozený vývoj a zejména holčičkám nechávají vlásky růst od malička bez jakékoliv kadeřnické úpravy. To se však nelíbí odborníkům z řad kadeřníků.
Pečujte o vlásky odmalička
Takzvané „první vlásky“ bývají slaboučké a jemné. Pokud se nechají nestříhané, většinou ani účes z nich nevypadá dobře, vlásky slábnou a výsledkem jsou pak přinejlepším pověstné „myší ocásky“. Ale i malá slečna nebo mladý muž se chtějí v mateřské školce líbit. Dítě navíc i díky pravidelné kadeřnické úpravě vlásků učíte nenásilně, že je třeba na sebe dbát.
Mnoho rodičů pro změnu razí názor, že když je dítě malé, je přece úplně jedno, jak je ostříhané, tudíž se statečně chopí nůžek a sami upraví to, co dítěti dle jejich názoru na kštici přebývá nebo překáží. Výsledkem je ostříhání „podle hrnce“ nebo pověstná zubatá ofinka a s nápravou škod si pak často neví rady ani zkušený profesionál.
Péče se vyplatí
Dětské vlásky při pravidelné péči sílí a účes vypadá vždy pěkně. Samozřejmostí by měla být i péče o vlásky, kterou opět učíme dítě, jak má o sebe dbát a že není normální mít vlasy zcuchané, mastné a propocené. Volíme ovšem speciální dětské šampony s přídavkem látek určených přímo pro péči o dětské vlásky a citlivou pokožku hlavy. Při samotném mytí si nepočínáme hrubě ani příliš razantně, abychom dítě nevyděsili. Stejně tak fénování používáme jen v nutných případech, dětské vlásky jsou obzvlášť citlivé na způsob vysušení, proto raději volíme šetrné vysoušení froté ručníkem. V případě, že je sušení fénem nutné, dbáme důsledně na teplotu tak, aby nedošlo ke zničení vlásků nebo dokonce k popálení pokožky hlavy. Když si dítě na pravidelnou péči a úpravu vlásků zvykne, bude to zábava pro vás i pro něj.