3 tipy na zdravé svačinky pro děti

sušička ovoce a potravin Orava

Už vaše děti omrzely stále stejné svačinky, které jim do školy balíte? Zkuste pro ně vymyslet nové zdravé dobroty, které jsou plné vitaminů a vašim dětem dodají energii ve škole, doma nebo kdykoli mají hlad. Inspirovat se můžete našimi třemi nápady!

Zdravé ovocné roládky

K jejich přípravě budete potřebovat pouze vaše oblíbené ovoce, med a oříšky. Ovoce si rozkrájejte a vložte do mixéru s 1 PL medu. Vše rozmixujte dohladka a nalijte na silikonovou podložku, vloženou do plechu. Ovocnou směs rozetřete po celé ploše podložky. Vložte do trouby vyhřáté na cca 50 – 70 stupňů a sušte 6 hodin. Poté plát sejměte z podložky a nakrájejte na menší kousky, které srolujete do roládky.

Na přípravu tohoto snacku si pořiďte kvalitní mixer. Skvělým tipem je například kuchyňský mixer Orava RM-1550, který má výkonný 1500 W motor. Díky tomu budou suroviny skvěle a rychle promixovány. Ostrý 6-ti čepelový nůž si poradí i s tak tvrdými surovinami, jako jsou kostky ledu, což můžete využít na výrobu různých tříští, zmrzlin nebo koktejlů. Kuchyňský mixer Orava RM-1550 je skvělý také pro přípravu polévek, těst či smoothie. Mixovací nádoba je vyrobena z bezpečnostního tvrzeného, hygienicky nezávadného plastu a má objem 2 litry.

Zapečené toasty

Tato svačinka asi nikdy nezklame. Pro přípravu toastů si připravte pochutiny, které mají děti rády. Kupte kvalitní toastový chléb a do něj můžete jako náplň zvolit oblíbený sýr vašich dětí (výborný je hermelín, eidam nebo ementál), vysokoprocentní šunku a kečup, vyzkoušet ale můžete i verzi na sladko, kdy do toastů vložíte na kolečka nakrájené banány a lískooříškový krém. Pro lepší chuť toasty potřete z vnější strany máslem.

Toasty budou velmi rychle připravené, pokud budete doma vlastnit kvalitní toastovač. Naším tipem je sandwich toaster Orava ST-105 AB, který má dvě plotýnky pro přípravu toastů. Toaster má nepřilnavý povrch, který se velmi snadno čistí. Má také autoregulaci teploty, díky které nebudete muset toasty hlídat. Navíc má sandwich toaster Orava ST-105 AB tepelně izolované držadlo, které zajistí, že se nikdy při přípravě toastů nespálíte.

Sušené ovoce v čokoládě

Některé ovoce lze sehnat pouze v jeho sezoně. Díky sušení si jej však můžete uchovat i do zásob, kdy dané ovoce není k sehnání. Sušené ovoce je plné vitaminů a minerálů a bude skvělou svačinkou pro vaše děti i pro vás, když zrovna dostanete chuť na něco sladkého. Stačí si vybrat vaše nebo vašich dětí oblíbené ovoce, usušit jej, obalit v čokoládě a uskladnit na chvíle, kdy vás bude honit mlsná. Pro přípravu těchto dobrot vám stačí pořídit si sušičku ovoce. Naprosto vám postačí například sušička ovoce a potravin Orava SU-103 A, která má 5 pater, univerzální teplotu sušení 50 stupňů a velmi účinný ohřívač pro rychlé a efektivní sušení potravin. Sušičku můžete využít také například pro sušení česneku, rajčat nebo masa.

Sdílet článek

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *